MÜHENDİSLİK FAALİYETLERİMİZ

Her zaman kendimizi geliştiyor, özveriyle çalışıyoruz


5

ELEKTRIK TAAHHUT

Bir yapının oluşturulması için imzalanması gereken pek çok sözleşme bulunmaktadır. Örneğin binanızın yangın tehlikesine karşı önlemlerin alınmış olduğunu belgeleyen yangın projesi sözleşmesi gibi. Bu sözleşmelerden biri de elektrik taahhüt sözleşmesi olarak karşımıza çıkar.

  • Yapay Zeka
  • Öğrenebilir
  • Kendini Sarj edebilir

TRAFO BAKIMLARI

Bir başkasının yaşamasına yardım etmeyen, yaşadığını bilemez. - Jackson Brown

Trafo Bakımı ve Testleri Trafolar elektrik enerjisinin çeşitli gerilim seviyelerine çevrilmesi için vazgeçilmez cihazlardır. Gerilim seviyesi yükseltilebilir veya indirilebilir. Bakımlar konusunda uzman ve deneyimli elektrik mühendisi kontrolünde yetkin personeller tarafından yapılır. Trafo bakımına başlamadan önce özel güvenlik tedbirleri alınarak yapılması gerekmektedir.

4
10
KOMPANIZASYON BAKIMI

Sanayi ve üretim tesislerinde kompanzasyon bakımı enerjinin verimli kullanılması ve elektrik faturalarının minimize edilmesi açısından oldukça önemlidir.

1
Makine - Mekatronik
2
Bilgisayar - Elektrik - Elektronik
3
Biyomedikal

PLAN VE PROJE

?

Elektrik projesi sektörü, elektrik elektronik mühendisleri için en önemli iş alanlarının başında geliyor. Elektrik mühendislerinin elektrik projesini hazırlaması için öncelikle mimari projenin elinde olması ve bodrum, dükkan, daireler ve çatı katı planlarının ayırması gerekir. Bu belirtilen yerlerin elektrik projesine hazır olması için elektrik mühendisinin çalışma alanı olmayan yerlerin temizliği yapılmalıdır.

Örneğin; mimari projede bulunan iç dış ölçüler zemin döşemesi duvar rengi yazıları, sıva vb. yazılar silinerek temiz bir çalışma ortamı oluşturulmalı. Elektrik ve elektronik iç tesisat projeleri, yürürlükte bulunan kanun, yönetmelik ve EMO proje standartlarına uygun olarak hazırlanmalıdır.

7